Schedule

Week of Sunday, October 13, 2019

Sunday, October 13, 2019

Time Event Venue/Details
No events scheduled.

Monday, October 14, 2019

Time Event Venue/Details
12:45pm Boys Soccer - Peters Township @ Brashear #
3:30pm Boys Soccer - Shaler @ Woodland Hills
5:15pm Boys Soccer - Allderdice vs Plum
5:30pm Girls Soccer - Fox Chapel vs Seton-LaSalle
6:30pm Girls Volleyball - Fox Chapel vs Norwin
7:00pm Girls Soccer - Allderdice @ Penn Hills #
7:00pm Girls Volleyball - Penn-Trafford @ Gateway
7:15pm Girls Volleyball - Peters Township @ West Allegheny
7:15pm Girls Volleyball - Connellsville @ Albert Gallatin
7:30pm Boys Soccer - Butler vs North Cathoic
7:30pm Boys Soccer - Pine-Richland vs Ambridge
7:30pm Boys Soccer - Connellsville vs Laurel Highlands
7:30pm Boys Soccer - Latrobe @ Greensburg Salem
7:30pm Girls Soccer - Butler @ Seneca Valley #
7:30pm Girls Soccer - North Allegheny vs North Hills #
7:30pm Girls Soccer - Pine-Richland @ Shaler #
7:30pm Girls Soccer - Bethel Park @ Baldwin #
7:30pm Girls Soccer - Moon vs Brashear #
7:30pm Boys Soccer - Norwin vs Franklin Regional
7:30pm Girls Soccer - Hempfield vs Latrobe #
7:30pm Girls Soccer - Norwin @ Penn-Trafford #
7:30pm Girls Volleyball - Butler vs North Catholic
7:30pm Girls Volleyball - North Hills @ Hampton
7:30pm Girls Volleyball - Penn Hills @ Woodland Hills
7:45pm Girls Soccer - Canon-McMillan @ Peters Township #
8:00pm Boys Soccer - North Allegheny @ Upper St. Clair
8:00pm Girls Soccer - Mt. Lebanon vs Upper St. Clair #

Tuesday, October 15, 2019

Time Event Venue/Details
6:30pm Girls Volleyball - Butler @ Fox Chapel #
7:00pm Boys Soccer - Allderdice @ Obama Academy
7:00pm Girls Volleyball - North Allegheny vs Seneca Valley #
7:00pm Girls Volleyball - Penn Hills @ Penn-Trafford #
7:15pm Boys Soccer - Penn-Trafford @ Gateway
7:15pm Girls Volleyball - North Hills @ Pine-Richland #
7:15pm Girls Volleyball - Moon @ Peters Township #
7:15pm Girls Volleyball - Connellsville vs Hempfield #
7:30pm Boys Soccer - Seneca Valley vs Bethel Park
7:30pm Boys Soccer - Mt. Lebanon @ South Fayette
7:30pm Boys Soccer - Peters Township @ Ringgold
7:30pm Boys Soccer - Hempfield vs Indiana
7:30pm Girls Soccer - Connellsville vs Gateway
7:30pm Girls Soccer - Baldwin @ Montour
7:30pm Girls Volleyball - Baldwin @ Mt. Lebanon #
7:30pm Girls Volleyball - Bethel Park vs Canon-McMillan #
7:30pm Girls Volleyball - Oakland Catholic vs Upper St. Clair #
7:30pm Girls Volleyball - Latrobe vs Norwin #
7:45pm Girls Soccer - Peters Township vs Thomas Jefferson

Wednesday, October 16, 2019

Time Event Venue/Details
7:00pm Girls Soccer - Allderdice vs Obama Academy
7:30pm Boys Soccer - Latrobe vs Derry
7:30pm Boys Soccer - Woodland Hills vs Steel Valley
7:30pm Girls Soccer - Butler vs Penn-Trafford
7:30pm Girls Soccer - North Hills vs Ringgold
7:30pm Girls Soccer - Pine-Richland vs Connellsville
7:30pm Girls Soccer - Bethel Park vs Trinity
7:45pm Girls Soccer - Mt. Lebanon vs South Fayette

Thursday, October 17, 2019

Time Event Venue/Details
7:00pm Girls Volleyball - North Allegheny vs Pine-Richland #
7:00pm Girls Volleyball - Moon vs Oakland Catholic #
7:00pm Girls Volleyball - Norwin vs Penn-Trafford #
7:15pm Girls Volleyball - North Hills vs Shaler #
7:15pm Girls Volleyball - Baldwin vs Bethel Park #
7:30pm Girls Volleyball - Butler vs Seneca Valley #
7:30pm Girls Volleyball - Canon-McMillan vs Peters Township #
7:30pm Girls Volleyball - Mt. Lebanon @ Upper St. Clair #
7:30pm Girls Volleyball - Hempfield vs Latrobe #
7:30pm Girls Volleyball - Penn Hills vs Plum #

Friday, October 18, 2019

Time Event Venue/Details
7:00pm Football - Mt. Lebanon @ Norwin #
7:00pm Football - Upper St. Clair @ Chartiers Valley #
7:00pm Football - Woodland Hills vs Moon #
7:00pm Football - Baldwin @ Penn Hills
7:00pm Football - Connellsville @ Gateway #
7:00pm Football - Franklin Regional vs McKeesport #
7:00pm Football - Penn-Trafford @ Hampton
7:00pm Football - Armstrong @ Fox Chapel #
7:00pm Football - Plum vs Belle Vernon
7:00pm Football - Kiski Area @ Mars #
7:30pm Football - Canon-McMillan @ Central Catholic #
7:30pm Football - Butler vs Hempfield #
7:30pm Football - North Allegheny vs West Allegheny
7:30pm Football - Pine-Richland @ Seneca Valley #
7:30pm Football - Bethel Park vs Peters Township #
7:30pm Football - Latrobe @ Midd-West HS
7:30pm Football - North Hills vs Shaler #
7:30pm Girls Volleyball - Shaler vs Knoch

Saturday, October 19, 2019

Time Event Venue/Details
8:30am Girls Volleyball - North Allegheny vs Multiple Opponents
8:30am Girls Volleyball - Pine-Richland vs Multiple Opponents
8:30am Girls Volleyball - Seneca Valley vs Multiple Opponents
8:30am Girls Volleyball - Baldwin vs Multiple Opponents
8:30am Girls Volleyball - Oakland Catholic vs Multiple Opponents
8:30am Girls Volleyball - Upper St. Clair vs Multiple Opponents
8:30am Girls Volleyball - Hempfield vs Multiple Opponents
9:00am Girls Volleyball - Mt. Lebanon vs Multiple Opponents
9:00am Girls Volleyball - Norwin vs Multiple Opponents
12:00pm Boys Soccer - Fox Chapel vs Woodland Hills
2:00pm Boys Soccer - Butler vs Connellsville
4:00pm Boys Soccer - Norwin vs Baldwin
5:00pm Boys Soccer - Upper St. Clair vs North Allegheny

# denotes a conference game