Schedule

Week of Sunday, December 2, 2018

Sunday, December 2, 2018

Time Event Venue/Details
No events scheduled.

Monday, December 3, 2018

Time Event Venue/Details
No events scheduled.

Tuesday, December 4, 2018

Time Event Venue/Details
No events scheduled.

Wednesday, December 5, 2018

Time Event Venue/Details
No events scheduled.

Thursday, December 6, 2018

Time Event Venue/Details
No events scheduled.

Friday, December 7, 2018

Time Event Venue/Details
3:00pm Girls Basketball - Lincoln Park vs Hopewell
3:00pm Girls Basketball - Kiski Area vs Imani Christian
3:30pm Boys Basketball - Bethel Park vs Steel Valley
4:00pm Girls Basketball - Shaler vs Neshannock
4:30pm Girls Basketball - Butler vs West Shamokin
5:00pm Girls Basketball - Seneca Valley vs Hampton
5:00pm Girls Basketball - Mt. Lebanon vs Chartiers Valley
5:00pm Girls Basketball - Thomas Jefferson vs Woodland Hills
5:30pm Girls Basketball - Moon vs Moniteau HS
5:30pm Boys Basketball - McKeesport vs Jeannette
6:00pm Boys Basketball - North Allegheny vs Shaler
6:00pm Girls Basketball - Fox Chapel vs Ringgold
6:00pm Girls Basketball - North Hills @ Ambridge
6:00pm Boys Basketball - Norwin vs Ringgold
6:00pm Girls Basketball - Canon-McMillan vs Blackhawk
6:00pm Girls Basketball - Connellsville vs Gateway
6:00pm Girls Basketball - Upper St. Clair vs Keystone Oaks
6:00pm Girls Basketball - Hempfield vs Mount Pleasant
6:00pm Boys Basketball - Montour vs Obama Academy
6:00pm Girls Basketball - South Fayette vs Westinghouse
6:00pm Boys Basketball - South Fayette vs Frazier
6:00pm Boys Basketball - Woodland Hills vs Ambridge
6:00pm Girls Basketball - Uniontown vs Greensburg Central Catholic
6:00pm Girls Basketball - Armstrong vs Knoch
6:00pm Girls Basketball - Mars vs Kennedy Catholic
6:30pm Girls Basketball - Norwin vs Altoona
6:30pm Boys Basketball - Seneca Valley vs Chartiers Valley
6:30pm Girls Basketball - Baldwin vs Elizabeth Forward
6:30pm Girls Basketball - Peters Township vs South Park
6:30pm Boys Basketball - Latrobe vs Altoona
6:30pm Girls Basketball - Albert Gallatin vs Yough
6:30pm Girls Basketball - Franklin Regional vs Aliquippa
6:30pm Boys Basketball - Mars vs Burrell
6:45pm Girls Basketball - Latrobe vs Bishop Canevin
7:00pm Football - Penn Hills vs Manheim Central
7:00pm Girls Basketball - Penn-Trafford vs Cumberland Valley
7:00pm Boys Basketball - Penn Hills vs Beaver Falls
7:00pm Boys Basketball - Franklin Regional vs Belle Vernon
7:30pm Boys Basketball - Fox Chapel @ Plum
7:30pm Boys Basketball - Pine-Richland vs Highlands
7:30pm Boys Basketball - Mt. Lebanon vs Farrell
7:30pm Boys Basketball - Penn-Trafford vs Elizabeth Forward
7:30pm Girls Basketball - Montour vs Brashear
7:30pm Girls Basketball - Trinity vs Our Lady of Sacred Heart
7:30pm Boys Basketball - Armstrong vs Knoch
7:30pm Boys Basketball - Kiski Area @ Derry
7:30pm Girls Basketball - Oakland Catholic vs Seton-LaSalle
7:45pm Boys Basketball - Connellsville vs Albert Gallatin
7:45pm Girls Basketball - Laurel Highlands vs Frazier
7:45pm Boys Basketball - West Mifflin @ South Park
8:00pm Boys Basketball - Butler @ Peters Township
8:00pm Girls Basketball - North Allegheny vs Penn Hills
8:00pm Boys Basketball - North Hills vs Hampton
8:00pm Girls Basketball - Pine-Richland @ Bethel Park
8:00pm Boys Basketball - Baldwin vs Thomas Jefferson
8:00pm Boys Basketball - Canon-McMillan vs Trinity
8:00pm Boys Basketball - Upper St. Clair vs West Allegheny
8:00pm Girls Basketball - West Allegheny vs Quigley
8:15pm Boys Basketball - Indiana vs Purchase Line
8:30pm Boys Basketball - Hempfield vs Greensburg Salem
8:30pm Boys Basketball - Moon vs Vincentian Academy
8:30pm Girls Basketball - Plum @ McKeesport
9:00pm Boys Basketball - Central Catholic vs Lincoln Park

Saturday, December 8, 2018

Time Event Venue/Details
12:00pm Boys Basketball - Shaler vs Elizabeth Forward
12:00pm Girls Basketball - Chartiers Valley vs Altoona
12:30pm Boys Basketball - West Mifflin vs Frazier
12:45pm Girls Basketball - Laurel Highlands vs Gateway
1:00pm Boys Basketball - Fox Chapel vs Pine-Richland
1:00pm Boys Basketball - Seneca Valley vs Hampton
1:30pm Boys Basketball - Butler vs Sewickley Academy
1:30pm Boys Basketball - North Allegheny @ Penn-Trafford
1:30pm Boys Basketball - North Hills vs West Allegheny
1:30pm Girls Basketball - Norwin vs Penn Hills
1:30pm Girls Basketball - Penn-Trafford vs Belle Vernon
1:30pm Girls Basketball - Oakland Catholic vs Obama Academy
2:00pm Girls Basketball - Fox Chapel vs Brashear
2:00pm Girls Basketball - Albert Gallatin vs Freeport
2:00pm Boys Basketball - Mars @ Freeport
2:15pm Girls Basketball - Connellsville vs Uniontown
2:15pm Boys Basketball - South Fayette @ South Park
2:30pm Boys Basketball - Upper St. Clair vs Chartiers Valley
2:30pm Boys Basketball - Gateway @ Plum
3:00pm Girls Basketball - North Allegheny vs Mt. Lebanon
3:00pm Boys Basketball - Bethel Park vs Holy Ghost Prep
3:30pm Girls Basketball - Montour vs Ringgold
3:30pm Girls Basketball - Moon vs Villa Maria (Erie)
3:30pm Boys Basketball - Greensburg Salem vs Franklin Regional
3:30pm Girls Basketball - Hampton vs McDowell
3:45pm Girls Basketball - Upper St. Clair @ South Fayette
4:00pm Girls Basketball - Shaler vs West Allegheny
4:00pm Girls Basketball - Lincoln Park @ South Side
4:00pm Girls Basketball - Plum vs Cumberland Valley
4:30pm Boys Basketball - Peters Township vs Thomas Jefferson
4:30pm Girls Basketball - Woodland Hills vs Elizabeth Forward
4:30pm Boys Basketball - Indiana vs Valley
5:00pm Boys Basketball - Central Catholic vs Andrews Osborne Academy (OH)
5:00pm Girls Basketball - Pine-Richland vs Aliquippa
5:00pm Girls Basketball - Seneca Valley vs Rochester
5:00pm Girls Basketball - Canon-McMillan @ Trinity
5:00pm Boys Basketball - Hempfield vs McKeesport
5:15pm Girls Basketball - Butler vs Armstrong
5:30pm Girls Basketball - Mars @ Slippery Rock
6:00pm Girls Basketball - Baldwin vs South Park
6:00pm Boys Basketball - Connellsville vs Laurel Highlands
6:00pm Boys Basketball - Albert Gallatin vs Uniontown
6:00pm Girls Basketball - Kiski Area vs Saltsburg
6:00pm Boys Basketball - Kiski Area vs Ligonier Valley
6:15pm Girls Basketball - Latrobe @ Indiana
6:30pm Girls Basketball - Bethel Park vs Franklin Regional
6:30pm Boys Basketball - Moon vs Brashear
6:30pm Boys Basketball - Trinity vs Altoona
7:00pm Boys Basketball - Armstrong vs Our Lady of Sacred Heart
7:30pm Boys Basketball - Norwin vs Southmoreland
7:30pm Boys Basketball - Baldwin vs North Catholic
7:30pm Girls Basketball - Peters Township vs Thomas Jefferson
7:30pm Girls Basketball - Hempfield @ Greensburg Salem
7:30pm Boys Basketball - Montour @ Mt. Lebanon
8:00pm Girls Basketball - North Hills vs Neshannock
8:00pm Boys Basketball - Canon-McMillan vs Latrobe
8:00pm Boys Basketball - Woodland Hills vs Lincoln Park

# denotes a conference game