Football News

2021-2022 News

Baseball Class 6A All-Section Teams Announced

Posted on:

2022 Class 6A Baseball All-Section Teams

SECTION 1
FIRST TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
A.J. CapizziSeneca ValleyInfieldJunior
Andrew HartNorth AlleghenyInfieldJunior
Brendan KorolyCentral CatholicInfieldSenior
Cole YoungNorth AlleghenyInfieldSenior
Anthony ManginePine-RichlandOutfieldFreshman
Erik SundgrenNorth AlleghenyOutfieldSenior
Brock WhiteSeneca ValleyOutfieldJunior
Madden ClementButlerPitcherJunior
Nate MalakSeneca ValleyPitcherSenior
Aaron PoseyNorth AlleghenyCatcherSenior
Owen YarussiSeneca ValleyDesignated HitterSophomore
COACH OF THE YEAR
Kurt WolfePine-Richland
SECOND TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Tyler ArmstrongPine-RichlandInfieldSenior
Owen HennePine-RichlandInfieldJunior
Gavin KellyCentral CatholicInfieldSophomore
Alex MortlerSeneca ValleyInfieldSenior
Cade ClisterCentral CatholicOutfieldJunior
Luis MarquezAllderdiceOutfieldSenior
Ethan Trettel ButlerOutfieldSenior
Nicholas RobertsonCentral CatholicPitcherJunior
Connor SmithNorth AlleghenyPitcherSenior
Joey PerryPine-RichlandCatcherJunior
Brady GavulaButlerDesignated HitterSenior
HONORABLE MENTION
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Evan CarterAllderdiceInfieldSenior
Joseph ConnellPine-RichlandInfieldSenior
Mario MisitiCentral CatholicInfieldSenior
Peyton FordPine-RichlandOutfieldSophomore
Harron LeeNorth AlleghenyOutfieldJunior
Jacob McGuirePine-RichlandPitcherJunior
Mac SchnurButlerPitcherJunior
Andy SwartoutPine-RichlandPitcherSenior
Antonio CordeiroCentral CatholicCatcherJunior
Creed ErdosSeneca ValleyCatcherSophomore
Conner McTigheButlerCatcherJunior
Bryan McCannAllderdiceDesignated HitterJunior
SECTION 2
FIRST TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Joe FiedorHempfieldInfieldSenior
Jack SmithMt. LebanonInfieldSenior
Jake KendroNorwinInfieldSenior
Owen MandlerUpper St. ClairInfieldJunior
Brandon CoughlinHempfieldOutfieldSenior
Tanner DonatiMt. LebanonOutfieldJunior
Jack WhalenNorwinOutfieldSenior
Derrick ShieldsMt. LebanonPitcherSenior
Eddie AlbertUpper St. ClairPitcherSenior
Ty LagoniUpper St. ClairCatcherJunior
Liam GutendorfBaldwinDesignated HitterSenior
COACH OF THE YEAR
Pat McCloskyMt. Lebanon
SECOND TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Noah ZadrogaHempfieldInfieldSenior
Christian MintoNorwinInfieldSenior
Ty SteckoNorwinInfieldSenior
Jack ShearerUpper St. ClairInfieldSenior
Jayson JacobHempfieldOutfieldSenior
EJ DunnNorwinOutfieldSenior
Mateo CepullioUpper St. ClairOutfieldSenior
Jake KramerHempfieldPitcherSenior
Brandon LiokareasUpper St. ClairPitcherSenior
Paul ConnollyMt. LebanonCatcherSenior
Tyler SmithMt. LebanonDesignated HitterJunior
HONORABLE MENTION
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Aiden DunlapHempfieldInfieldSenior
Ryan FirmstoneHempfieldInfieldSenior
Matthew DalvauxMt. LebanonInfieldJunior
Chris SlattNorwinInfieldJunior
Hunter SchroeckUpper St. ClairInfieldJunior
Christian WieczienskiUpper St. ClairInfieldJunior
Nick SantilloBaldwinOutfieldSenior
Charlie EberleUpper St. ClairOutfieldSenior
Tim SpeerUpper St. ClairOutfieldJunior
Christian ForgacsBaldwinPitcherJunior
Ryan OroszNorwinPitcherJunior
Sebastian RosadoNorwinPitcherSenior
Joe AltvaterUpper St. ClairPitcherSenior
Dylan WyseBaldwinCatcherJunior

Softball Class 6A All-Section Teams Announced

Posted on:

2022 Class 6A Softball All-Section Teams

SECTION 1
FIRST TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Sandra SoltesBethel ParkInfieldSenior
Olivia FordCanon-McMillanInfieldSophomore
Brooke BoehmerMt. LebanonInfieldJunior
Sami BewickPeters TownshipInfieldJunior
Ali SniegockiBethel ParkOutfieldSenior
Abby QuickelBethel ParkOutfieldSenior
Kate BorzaMt. LebanonOutfieldJunior
Makenzie WadeBethel ParkPitcherSophomore
Brooke PerriCanon-McMillanPitcherSenior
Deirdre FlahertyMt. LebanonCatcherJunior
Samantha PhillipsMt. LebanonDesignated HitterSenior
COACH OF THE YEAR
Casey PhillipsMt. Lebanon
SECOND TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Maleah PacellaBaldwinInfieldSenior
Kiersten WilliamsCanon-McMillanInfieldFreshman
Iris BaroneMt. LebanonInfieldSenior
Olivia BuckisoMt. LebanonInfieldJunior
Morgan DoyleCanon-McMillanOutfieldSophomore
Mary LangstonMt. LebanonOutfieldFreshman
Amber WilkesPeters TownshipOutfieldSenior
Mia FalboPeters TownshipPitcherJunior
Brookelle HolbyBaldwinPitcherSenior
Aybrianna BoswellCanon-McMillanDesignated HitterJunior
HONORABLE MENTION
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Anna SchumacherBaldwinInfieldSophomore
Becky GillenbergerBethel ParkInfieldSophomore
Samantha BooherCanon-McMillanInfieldJunior
Elizabeth KubancekMt. LebanonInfieldSenior
Dana MarchisottoPeters TownshipInfieldSenior
Savana KnauffBethel ParkOutfieldSophomore
Clara HartnettMt. LebanonPitcherJunior
SECTION 2
FIRST TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Bailey SnowbergerNorwinInfieldSophomore
Lily VicariButlerInfieldFreshman
Hayley WalterSeneca ValleyInfieldSenior
Alaina WhipkeyNorth AlleghenyInfieldSenior
Maggie HowardHempfieldOutfieldSophomore
Jocelyn LangerPine-RichlandOutfieldSophomore
Meghan McDonoughNorth AlleghenyOutfieldJunior
Gabriella AughtonPine-RichlandPitcherSenior
Riley MillerHempfieldPitcherFreshman
Madie KesslerNorwinCatcherJunior
Hannah UhrenikHempfieldDesignated HitterSophomore
COACH OF THE YEAR
Tina MadisonHempfield
SECOND TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Reagan DeitrickNorth AlleghenyInfieldSenior
Marissa DeLucaPine-RichlandInfieldSophomore
Emily GriffithHempfieldInfieldSophomore
Maddie GrossSeneca ValleyInfieldSenior
Alexia BrownPine-RichlandOutfieldSenior
Sydney MitchellHempfieldOutfieldSenior
Kara PasqualeSeneca ValleyOutfieldSophomore
Lexie HamesSeneca ValleyPitcherFreshman
Angelina PepeNorwinPitcherSenior
June McCunePine-RichlandCatcherFreshman
Mayson BrokosNorth AlleghenyDesignated HitterJunior
HONORABLE MENTION
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Mackenzie GillisPine-RichlandInfieldSophomore
Annalyn IsaacsNorth AlleghenyInfieldJunior
Mallory WenselNorwinInfieldSenior
Peyton HeislerHempfieldOutfieldSophomore
Alyssa McCormickNorwinOutfieldJunior
Kira PhippsNorwinOutfieldSophomore
Carlyn VaupelNorth AlleghenyOutfieldSophomore
Anne MelleNorth AlleghenyPitcherSophomore
Kelsey OginButlerPitcherSophomore
Allie CervolaHempfieldCatcherFreshman
Josey Michalski NorwinDesignated HitterSophomore

Class 6A Football All-Conference Teams

Posted on:

First Team Photo Gallery

2021 Football Class 6A All-Section Teams

FIRST TEAM OFFENSE
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Julius PrussCanon-McMillanCenterSenior
Owen HalterMt. LebanonGuardSenior
Nick FriscoNorth AlleghenyGuardSenior
Matt AulicinoCentral CatholicTackleSenior
Kade CapristoMt. LebanonTackleJunior
Josh AltsmanCentral CatholicTight EndSenior
Joey DanielsMt. LebanonQuarterbackSenior
Gannon CarothersCentral CatholicRunning BackSenior
Alex TeczaMt. LebanonRunning BackSenior
Brandon JacksonCentral CatholicWide ReceiverSenior
Dwayne TaylorNorth AlleghenyWide ReceiverSenior
Eli HeidenreichMt. LebanonAt-LargeSenior
Khiryn BoydNorth AlleghenyAt-LargeSophomore
Matt SchearerCentral CatholicKickerSenior
FIRST TEAM DEFENSE
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Will SheridanNorth AlleghenyDefensive EndSenior
Jacob PorterNorth AlleghenyDefensive EndSenior
Donovan HinishCentral CatholicDefensive TackleSenior
William HarveyMt. LebanonDefensive TackleSenior
JD YoungerCentral CatholicInside LinebackerSenior
Tyree AlualuNorth AlleghenyInside LinebackerSophomore
Malachi MissouriCentral CatholicOutside LinebackerSenior
Jack SmithMt. LebanonOutside LinebackerSenior
Robinson WaddellCentral CatholicDefensive BackSenior
Matt WertzMt. LebanonDefensive BackSenior
Kolin DinkinsNorth AlleghenyDefensive BackSenior
Luke LawsonSeneca ValleyDefensive BackJunior
Tommy BoehnerMt. LebanonAt-LargeSenior
Austin WinkleblechCanon-McMillanPunterJunior
COACH OF THE YEAR
Bob PalkoMt. Lebanon
SECOND TEAM OFFENSE
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Jacob YoungNorwinCenterSenior
Sean LesnockCanon-McMillanGuardSenior
Tanner FuchsCentral CatholicGuardSophomore
Joey PetersMt. LebanonTackleSenior
Devin WebbSeneca ValleyTackleJunior
Aiden LyczekSeneca ValleyTight EndJunior
Luke LevendoskyNorwinQuarterbackSenior
Ryan AngottCanon-McMillanRunning BackSenior
Nolan DworekSeneca ValleyRunning BackSenior
Mike BeiersdorfMt. LebanonWide ReceiverJunior
Brandon RossSeneca ValleyWide ReceiverSenior
Pete GonzalezCentral CatholicAt-LargeSophomore
Dom BarcaNorwinAt-LargeSenior
Joey CastleNorwinKickerJunior
SECOND TEAM DEFENSE
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Grayson DeeMt. LebanonDefensive EndJunior
Brian OlanSeneca ValleyDefensive EndSenior
Daniel SierkHempfieldDefensive TackleSenior
Logan ArmstrongSeneca ValleyDefensive TackleJunior
Anthony SpecaCentral CatholicInside LinebackerSophomore
Daniel KingMt. LebanonInside LinebackerSenior
Devin BarrenCentral CatholicOutside LinebackerSenior
Chris D'AppaloniaSeneca ValleyOutside LinebackerJunior
Anthony FinneyCanon-McMillanDefensive BackSenior
LaMont (Duece) LyonsCanon-McMillanDefensive BackSenior
Kyrell HutchersonNorth AlleghenyDefensive BackSenior
Joe BabusciSeneca ValleyDefensive BackJunior
Noah BhutaMt. LebanonPunterSenior
HONORABLE MENTION OFFENSE
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
James KlineMt. LebanonCenterSenior
Josh RuppertNorth AlleghenyCenterSenior
Dre WilkinsCentral CatholicGuardSenior
Lucas LambertSeneca ValleyGuardJunior
Owen MoranSeneca ValleyGuardSenior
Matthew McMahonCanon-McMillanTackleFreshman
Andrew FontanaCentral CatholicTackleJunior
Adullah DaudNorth AlleghenyTackleJunior
Connor CastenNorth AlleghenyTight EndSenior
Payton WehnerCentral CatholicQuarterbackSophomore
Logan KushnerNorth AlleghenyQuarterbackSophomore
Graham HancoxSeneca ValleyQuarterbackJunior
JR BurtonNorth AlleghenyRunning BackSenior
Vernon SettlesCentral CatholicWide ReceiverSophomore
Cole DornNorth AlleghenyWide ReceiverSenior
HONORABLE MENTION DEFENSE
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Kaeden SingletonCanon-McMillanDefensive EndSophomore
Noah VogelNorwinDefensive EndJunior
Victor IaquintaBaldwinDefensive TackleJunior
Elias KaranikosCentral CatholicDefensive TackleSenior
Matt SeiglerNorwinDefensive TackleSenior
Keith MincinBaldwinInside LinebackerSophomore
Geno CalgaroCanon-McMillanInside LinebackerSophomore
Charlie PellagrinoMt. LebanonInside LinebackerSenior
Dominic O'BartoNorth AlleghenyInside LinebackerSenior
Josh PageNorwinInside LinebackerSenior
TJ BorderSeneca ValleyInside LinebackerJunior
Evan LavetteBaldwinOutside LinebackerSenior
Kent McMahonCanon-McMillanOutside LinebackerSenior
Eli BinakonskyHempfieldOutside LinebackerJunior
Austin HillebrandCanon-McMillanDefensive BackJunior
Keith CushenberryCentral CatholicDefensive BackSenior
Sam WardMt. LebanonDefensive BackSenior

2021 Class 4A Girls Volleyball All-Section Teams

Posted on:

2021 Class 4A Girls Volleyball All-Section Teams

SECTION 1
FIRST TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Sophie CatalanoPine-RichlandHitterSenior
Caroline CurranNorth AlleghenyHitterJunior
Emma DavisSeneca ValleyHitterSenior
Kaili DoctorPine-RichlandHitterJunior
Jadyn PerkinsNorth AlleghenyHitterSenior
Mia SchubertShalerHitterSenior
Tia BozzoShalerSetterSenior
Mia TumanNorth AlleghenySetterJunior
Sierra RicciShalerLiberoSenior
COACH OF THE YEAR
Ross HoburgNorth Allegheny
SECOND TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Hilary QuinnShalerHitterSophomore
Mackenzie BarrShalerHitterJunior
Rachel BurtonNorth AlleghenyHitterSenior
Taylor WelterButlerHitterSenior
Carissa TreserNorth AlleghenyHitterJunior
Rachel SummersSeneca ValleyHitterSenior
Mandy AltsmanSeneca ValleySetterSenior
Ella DeeterNorth AlleghenySetterJunior
Riley MightSeneca ValleyLiberoSenior
HONORABLE MENTION
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Claire FeczkoFox ChapelHitterFreshman
Maisy GibsonButlerHitterJunior
Brooke PelloniSeneca ValleyHitterJunior
Katie YanniPine-RichlandHitterJunior
Tatum ZwickNorth HillsHitterSenior
Ava PlunkardButlerSetterJunior
Megan PenrodButlerLiberoSenior
Makayla RoyPine-RichlandLiberoSophomore
SECTION 2
FIRST TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Grace LejeckBethel ParkHitterJunior
Chloe McDanielBethel ParkHitterSenior
Sophie PuzauskyBethel ParkHitterJunior
Larissa McGowanMoonHitterJunior
Molly SimmonsMoonHitterSenior
Aubrey LangUpper St. ClairHitterSenior
Sadie McClincheMt. LebanonSetterSenior
Sydney AngelUpper St. ClairSetterSenior
Abby SantacroceMoonLiberoSenior
COACH OF THE YEAR
Steve NicolaMoon
SECOND TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Alexa ChaplaBaldwinHitterSenior
Vicky MandaCanon-McMillanHitterSenior
Bailey MaxinMoonHitterJunior
Lilly PetersonMoonHitterJunior
Abby WillottPeters TownshipHitterSenior
Grace TriebschUpper St. ClairHitterSophomore
Cassidy SullivanBethel ParkSetterFreshman
Emily LescalletteMoonSetterJunior
Sofie EllisonPeters TownshipLiberoSophomore
HONORABLE MENTION
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Heidi JohnstonBaldwinHitterSenior
Abby NealBethel ParkHitterJunior
Abby TuckerCanon-McMillanHitterFreshman
Charlotte BurganMoonHitterSenior
Mary Kate JenkinsMt. LebanonHitterSenior
Alex CulpUpper St. ClairHitterJunior
Lyla JosefoskiPeters TownshipHitterSophomore
Maddie MooreMoonSetterSenior
Sammy HahkaMoonDefensive SpecialistSenior
Chloe KeppelMoonDefensive SpecialistSenior
Elaine DeLalloBethel ParkLiberoJunior
Lauren LuppePeters TownshipLiberoJunior
SECTION 3
FIRST TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Ava BarkichOakland CatholicHitterSenior
Elizabeth FordOakland CatholicHitterSenior
Jude LovrePenn-TraffordHitterSenior
Anna RaffertyGreater LatrobeHitterSenior
Madison CignaOakland CatholicHitter/At-LargeJunior
Lily FentonGreater LatrobeHitter/At-LargeJunior
Naomi JesionowskiOakland CatholicSetterSenior
Maura SumanPenn-TraffordSetterSenior
Kenna SchroppPenn-TraffordLiberoSenior
COACH OF THE YEAR
Emily Resser-SulllivanOakland Catholic
SECOND TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Emma BlairGreater LatrobeHitterJunior
Jessie BridgePenn-TraffordHitterSenior
Liv FanelliPenn-TraffordHitterSenior
Maya KrehlikGreater LatrobeHitterJunior
Katelyn RossHempfieldHitterSenior
Rachel SweenyOakland CatholicHitterSenior
Elizabeth TapperHempfieldHitterJunior
Audrey PohlodOakland CatholicSetterSenior
Morgan RosensteelHempfieldSetterJunior
Cailin StukusPenn-TraffordLiberoSenior
Bailey WatsonGreater LatrobeLiberoSenior
HONORABLE MENTION
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Emma HornyakHempfieldHitterSenior
Chloe LukondiNorwinHitterSenior
Alexis MargolisGatewayHitterSenior
Natalie MillerNorwinHitterSenior
Amaya RobinsonGatewayHitterSenior
Elle SnyderGreater LatrobeHitterSophomore
Sarah PorterGatewaySetterSenior
Shallyn ShankGreater LatrobeSetterSenior
Sarah PodkulHempfieldLiberoSophomore
Bryn ShearerConnellsvilleLiberoSenior

2021 Class 4A Girls Soccer All-Section Teams

Posted on:

First Team Photo Gallery

2021 Class 4A Girls Soccer All-Section Teams

SECTION 1
FIRST TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Sam MillerButlerForwardJunior
Chloe WeilandButlerForwardSenior
Halle MarsalisNorth AlleghenyMidfieldSenior
Sophia PalermoNorth AlleghenyMidfieldJunior
Zoe SimpsonSeneca ValleyMidfieldSenior
Kena ShannonNorth AlleghenyDefenderSenior
Alexa SpanoNorth AlleghenyDefenderSenior
Lucia WellsNorth AlleghenyAt-LargeJunior
Olivia KamarecSeneca ValleyAt-LargeSenior
Chloe LeonardSeneca ValleyAt-LargeJunior
MacKenna YaracsButlerAt-LargeSenior
Megan MillerNorth AlleghenyGoalkeeperSenior
COACH OF THE YEAR
Mark PerrySeneca Valley
SECOND TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Abigail StagerNorth AlleghenyForwardSophomore
Natalie MatthewsSeneca ValleyForwardSenior
Leah WeilandButlerMidfieldSophomore
Anna BundyNorth AlleghenyMidfieldJunior
Emma MalobortiSeneca ValleyMidfieldSenior
Vanessa DrohanButlerDefenderSenior
Tori StevensonButlerDefenderJunior
Jacqueline MurrayPine-RichlandAt-LargeSenior
Libby EarlyNorth AlleghenyAt-LargeSophomore
Maria VeigaNorth HillsAt-LArgeSenior
Kate LindrosePine-RichlandAt-LargeJunior
Kiley HassingerPine-RichlandGoalkeeperJunior
HONORABLE MENTION
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Jadyn CoyNorth AlleghenyForwardSophomore
Manon ProkeschPine-RichlandForwardJunior
Annabel DlugosNorth HillsMidfieldSophomore
Kat McGuireButlerDefenderFreshman
Rachel BashePine-RichlandDefenderSenior
Sydney SmithSeneca ValleyDefenderSenior
Catie JordanShalerGoalkeeperJunior
SECTION 2
FIRST TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Melia PeerMt. LebanonForwardJunior
Lily GastonBethel ParkForwardSenior
Brooke OpfermanPeters TownshipMidfieldJunior
Kayla LeseckMoonMidfieldJunior
Hailey LongwellMoonMidfieldJunior
Mia ShaverMoonDefenderSenior
Cece ScottPeters TownshipDefenderSenior
Mackenzie DupreeUpper St. ClairAt-LargeSenior
Grace NellasMt. LebanonAt-LargeJunior
Eva BlatzBethel ParkAt-LargeJunior
Ellie KovalanMt. LebanonAt-LargeSenior
Serayah LeechMoonGoalkeeperSophomore
COACH OF THE YEAR
Bill PfeiferMoon
SECOND TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Sarah PowellCanon-McMillanForwardSenior
Jill MarvinPeters TownshipForwardSenior
Ava DziubekMt. LebanonMidfieldJunior
Samantha PrunzikUpper St. ClairMidfieldSenior
Anna SnyderUpper St. ClairMidfieldSophomore
Julie HehBethel ParkDefenderSenior
Brooke CollinsMt. LebanonDefenderSenior
Casey BreierPeters TownshipAt-LargeSenior
Macy MathiasBethel ParkAt-LargeSenior
Katie FoleyCanon-McMillanAt-LargeSenior
Macie FultineerUpper St. ClairAt-LargeJunior
Emma BurrowsPeters TownshipGoalkeeperSenior
HONORABLE MENTION
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Irene DolenoPeters TownshipForwardJunior
Eva RankinUpper St. ClairDefenderSenior
Freya BlatzBethel ParkGoalkeeperFreshman
SECTION 3
FIRST TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Paloma SwanklerNorwinForwardSenior
Regan ReillyGreater LatrobeForwardSophomore
Malia KearnsPenn-TraffordMidfieldSenior
Ella BulavaGreater LatrobeMidfieldSophomore
Makayla MulhollandFox ChapelMidfieldJunior
Leah KernHempfieldDefenderSenior
Anna TroutmanFox ChapelDefenderSophomore
Kate FridayFox ChapelAt-LargeSophomore
Amelia DickAllderdiceAt-LargeJunior
Reagan CasperNorwinAt-LargeJunior
Julia BursickNorwinAt-LargeFreshman
Sofia DeCerbGreater LatrobeGoalkeeperJunior
COACH OF THE YEAR
Peter TorresFox Chapel
SECOND TEAM
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Jurnee FinneyAllderdiceForwardSenior
Evelyn MooreNorwinForwardSophomore
Ella ShorkeyAllderdiceMidfieldJunior
Robin ReillyGreater LatrobeMidfieldFreshman
Morgan ReillyGreater LatrobeMidfieldSenior
Reese AquinoNorwinDefenderSenior
Mia MuroPenn-TraffordDefenderJunior
Emma RigoneNorwinAt-LargeSenior
Carlie BarnettFox ChapelAt-LargeSenior
Ava YurkoGreater LatrobeAt-LargeFreshman
Riley MorningstarNorwinAt-LargeSenior
Taylor LloydPenn-TraffordGoalkeeperSenior
HONORABLE MENTION
NAMESCHOOLPOSITIONGRADE
Maddy PetruzziGreater LatrobeForwardFreshman
Avery HofmeisterPenn-TraffordForwardSenior
Jessi JuryHempfieldMidfieldFreshman
Anisha WillisAllderdiceMidfieldSophomore
Sydney SchutzmanFox ChapelMidfieldSophomore
Isabella SwartzPenn-TraffordMidfieldSophomore
Halle HoltzmanNorwinMidfieldJunior
Jenna McGuinnessNorwinMidfieldSenior
Katy TainHempfieldDefenderSenior
Santa ValenoHempfieldDefenderSenior
Elizabeth DuganAllderdiceDefenderSenior
Gwen BernardiniAllderdiceDefenderFreshman
Maya DePasqualeFox ChapelDefenderFreshman
Ava LorenziGreater LatrobeDefenderSophomore
Martina CiafreGreater LatrobeDefenderSenior
Taylor JonesPenn-TraffordDefenderSenior
Ashley OrnowskiNorwinDefenderJunior
Molly McNaughtonFox ChapelGoalkeeperJunior